Ahşap Tasarımlı Klavye

Günümüz teknolojisinde gelen yeniliklere alışmış olmalıyız ama tüm dikkatleri üzerine toplayan ilginç bir tasarımdan bahsedeceğiz İlginç tasarımları ile günümüze giren Model 01 Adlı klavye üreticiler tarafından özenle, sevgi ile tasarlanan bu yeni nesil klavye muhteşem görünümü sayesinde gerçekten çok özel tasarlandığı beli oluyor.

İnsanoğlu günlük yaşantısında çok sık kullandığı araç ve gereçleri modifiye etmesini sevmektedir. Bu yüzden sürekli kullanılan araç gereçler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir, bazen bu araç gereçler arabamız, bazen de cep telefonumuz olmaktadır. Bu kişiler yaptığı değişimler sonucunda kullanmış olduğumuz araçlar başka bir boyut kazanabilmektedir. Örneğin arabalarda kullanılan modifiyeler yada ilk başta cep telefonlarımızı korumak amaçlı kullandığımız kılıflar, hepsi zamanla başka boyutlar kazanmıştır. Bilişim dünyasına her geçen gün insanoğlu kendini daha da çok kaptırması sonucunda insan bilişim ile alakalı kullanmış olduğu araçlara daha renkli hale getirerek hem eğlenceli hemde kullanılabilinirliği kolaylaştırmak istemektedir.

keyboardio adlı şirket bu kullanılırlık ile alakalı olarak sürekli kullanmakta olduğumuz klavyelerimize bambaşka boyut kazandırmıştır. Aşağıda eklemiş olduğum görsellerde de göreceğiniz üzere keyboardio yeni bir boyut kazandırmayı başarmıştır. Günümüzde uzay gemisini andıran fareler, özel tasarım tuşlarla modifiye edilmiş klavyeler derken şimdi de ilginç tasarımıyla karşımızda duran dikkatleri üzerine toplamayı başaran Model 01 adlı klavye, ilgi çekmeyi başardı.

El simetrisine en uygun hale getirilen tek klavye olan Model 01 adlı bu klavye   profesyonel oyuncular ve bilgisayar başında oldukça fazla zaman geçirenler için mükemmel denilebilir. Bilindiği üzere Model 01 klavye çoğu kullanıcıların tercihi olacaktır. Bu durumun farkında olan Keyboardio isimli şirket, belki de şimdiye kadar en ilginç tasarıma sahip klavyeyi geliştirmiş çoğu kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Uzun süre bilgisayar başında zaman geçirenler için çok güzel bir tasarım bunun yanında daha çok klavye kullananlar için de kullanışlı bir tasarımdır.

Model 01 adı bu klavye, ilk olarak piyasadaki standart klavyeler gibi plastik kasa ve standart buton biçiminde üretilmiştir. Daha sonra Keyboardio adlı şirket tarafından yeniden düzenlenerek ahşap bir gövde ve içe doğru ovalleştirilmiş tuşlar olarak yeniden piyasaya sunulmuştur. Dikkatlerini üzerine çeken bir tasarım yapmıştır. En ilginç özelliklerinden biri olan bu klavye iki farklı parçalardan oluşmaktadır ve belirli bir mesafeye kadar 2 parça birbirinden ayrılarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda klavyenin altında bulunan farklı renklere geçiş yapabilen LED’ler de klavyeye ayrı bir hava katmaktadır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir