Bones Box ile Kemikleri Birleştir | HD2

Dassaults Systems tarafından hazırlanan “Bones Box” adlı oyun, oyuncuların bellek, hızlı düşünme, kıvraklık ve konsantrasyon özelliklerini kullanarak kısa sürede eldeki tüm kemiklerin doğru bir şekilde birleşmesini isteyen çevrimiçi, 3D ve gerçek zamanlı eğitim amaçlı bir oyundur.
Çok karmaşık bir yapıya sahip olan bu önemli vücut parçasının kemik yapısında uzmanlaşmak isteyenler , oyun becerilerine bakabiliyorlar. İnsan iskeletindeki 206 farklı kemikten 27’ si bir araya gelerek parmaklar, avuç içi ve bileği oluşturuyor.
Bu uygulamayı günümüz dünyasında , insan anatomisi araştıranlar, ortopedi doktorları ve diğer tıbbi mertebeler, eğitimde kullanmalıdır. Özellikle doktorlarda staj aşamasında oldukça yararlı bir uygulama olacağını düşünüyorum“Bonex Box” gayet başarılı bir uygulama olacaktır. Kemikler 3D olduğu için daha detaylı incelemelerde bulunulabilir. İnsan anatomisini araştıran kişiler içinde iyi bir uygulama niteliği taşıyor. Ayrıca arkeologlar içinde kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Buldukları kemikleri birleştirme açısından oldukça işlerine yarayacaktır umarım. İlk yardım konusunda da başarılı olacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir