e-Tron Quattro “Crossover”

Audi elektrikli otomobil pazarına e-Tron Quattro Crossover’la girmeye hazırlanıyor. Yakın zaman da tanıtımını yapmaya hazırlandığı bu otomobil hem dinamik sürüş konusunda hem de elektrikli arabaların sorunu olan menzil konusunda iddialı olacak. Audi’nin bu klasmandaki en büyük rakibi ise Tesla Model X olacak gibi görünüyor.

Audi yöneticilerinden Peter Mertens ve Siegfreid Pint ile yapılan röportajlar sonrasında Car and Driver, e-Tron’un “teknolojik bir güç gösterisi” olacağını öğrenmiş.

e-Tron’un ve daha sonra gelecek Sportback versiyonunun gücü iki elektrik motorundan gelecek. Motorlardan biri ön, diğeri arka aksa hükmedecek. e-Tron ailesinin performans modellerinde ise, önde bir ve arkada iki olmak üzere toplam üç elektrik motoru hizmet edecek.

Üç motorlu konfigürasyon, torku hem ön ve arka aks arasında, hem de arka aksta sağa ve sola yönlendirebilecek. Otomobil hangi tekerleklere ne kadar tork iletileceğine nanosaniyeler içersinde karar verebilecek. Bu sayede eşdeğer benzinli ya da dizel bir crossover’dan çok daha iyi yol tutabilecek.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir