Elon Musk Türkiye’de düzenlenecek olan Global SatShow’a geliyor

SpaceX projeleri ve Tesla ile bilim dünyasının en büyük yıldızlarından olan Elon Musk , 9-10 Kasım tarihinde Türkiye’de düzenlenecek Global SatShow‘a geliyor. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte konuşmacılar arasında yer alması beklenen Elon Musk’un, uzmanlık alanı olan uzay konusuna değinmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı ve Turksat iş birliği ile gelecek olan Elon Musk etkinliğin en önemli isimlerinden bir tanesidir.

Elon Musk Global SatShow için geliyor

Uydular üzerine çok önemli bir yıllık konferans olan Global SatShow, bu yıl Haliç Kongre Merkezi’nde 9-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu etkinlik için gelecek konuklardan biri de, dünya çapında yaptığı özel uzay projeleri ile gündemde olan SpaceX’in patronu da katılacak.

 

Burada tek pürüz ise Amerika ve Türkiye arasındaki vize anlaşmazlığı olarak görünüyor. Bildiğiniz gibi hem Türkiye hem de Amerika karşılıklı olarak vize başvurularını askıya almıştı. Musk’ın ise Türkiye vizesibulunmuyor.

Peki, Musk ülkemize nasıl gelecek? Bu noktada ilk beklenti önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım‘ın Amerika ziyareti ile vize sorununun çözülmesi oluyor. Eğer sorun çözülmezse de, Elon Musk’ın özel izinle ülkemize gelmesi bekleniyor.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir