Ferrari’nin En Hızlı Modeli “812 Superfast”

Ferrari’nin en hızlı ve en güçlü modeli olarak tanıttığı Ferrari 812 Superfast ülkemiz de satışa sunuldu. Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, bu modelden bu yıl ülkemize bir tane getirildiğini ve ekim ayında da sahibine teslim edileceğini söyledi. 800 HP gücündeki motora sahip bu modelin fiyatı ise 820 bin 770 Euro olarak belirlendi.

6.5 litre V12 yapılı 800 HP’lik motora sahip Ferrari 812 Superfast, 7000 d/d’de 718 Nm’lik maksimum tork üretiyor. Dikkat çekici maksimum tork değerinin yüzde 80’i ise 3500 d/d’den itibaren sürücünün kullanımına sunulurken, hem sürüşü iyileştiriyor hem de düşük devirlerde bile etkileyici hızlanma sağlıyor.

Günümüzde hiç bir seri üretim ve önden motorlu spor otomobilin ulaşamadığı, litre başına 123HP güç üretimi değerine ulaşmak amacıyla, yine yüksek performans motorlarında ilk defa uygulanan 350 barlık doğrudan enjeksiyon sistemi ve F1 motorlarından ilham alınarak tasarlanmış değişken geometrili hava emiş sistemi entegre olarak görev yapıyor ve bu sayede yüksek performans elde ediliyor.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir