Katy Perry ve Brad Pitt Uzayamı Çıkıyor ?

Uzaya çıkılacak mı çıkacağız mı derken artık dedikodular yerini realiteye bırakıyor. Bu haber de onu destekler nitelikte. Her yeri temizledik bi uzay kalmıştı. Milyarder Richard Branson doğrulusunda 2004 seneninde kurulan Virgin Galactic şirketi, uzay turizmi içersinde yaptığı yatırımlarla ses getiriyor.
2014’te yapılan deneme uçuşunda ağlatısal bir şekilde düşerek yere çakılan SpaceShipTwo, pilotun can vermesine ve şirketin güvenilirliğinin sorgulanmasına yol açmıştı.
Bu vakanın sonrasında faaliyetlerine ara veren Virgin Galactic, bir müddet ardından Federal Havacılık Kurulu’ndan işletme lisansı olarak yine çalışmalara başladı.
Şimdiye dek 700’den çok varlıklı müşterinin şahıs başı 250.000 dolar olan uzay yolcusu programına kayıt yaptırdığı Virgin Galactic, geçen zamanlarda uçuş testini başarı ile bitirdi.
ABD Kaliforniya’daki Mojave Çölü’nde yedinci kayma testini başarı ile sağlayan VSS Unity isimli yine kullanmak mümkün bir vasıta, uzay turizmi içersinde oldukça önemli bir eşiği aşmış oldu.
Virgin Galactic’e uzay yolculuğu içersinde başvuranlar arasında Katy Perry ve Brad Pitt gibi ünlüler de yer alıyor.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir