macOS High Sierra Mesaj Hatası!!

iCloud bağlantılı cihazlar ve Mac bilgisayarlarında macOS High Sierra işletim sisteminde bir hatadan dolayı kısa mesaj (SMS) ve iMessage yazılan mesajları geç atıyor.

Apple destek forumlarında geçen haftadan bu yana kullanıcı şikayetlerinin giderek arttığı belirtiliyor. Sorunun İPad, İPhone ve Apple Watch ile birlikte Mac sahibi olanlar tarafından yaşandığı da ifadeler arasında.
Son sürüme güncelleme sırasında bazı kullanıcılar, İPhone ve İPad cihazlarından çok sonra Mac’lerinde iMessage’ları gördüklerini rapor etmişti. Bazıları ise aynı iCloud hesabına bağlı cihazlara bildirimlerin gelmediğini belirtmişti.

Bu sorunla ilgili olarak şimdilik geçici çözümler öneriliyor. Mesajları etkisizleştirip tekrar aktifleştirmek ve mesajları İOS cihaz yerine Mac üzerinden göndermek bu çözümler arasında yer alıyor. Hatanın, iMessage’ların perde arkasındaki işleyiş biçimindeki değişikliklerle ilgili olabileceğine dair spekülasyonların olduğunu da belirtelim. Apple ise macOS High Sierra ile İOS 11 arasındaki iCloud senkronizasyonu için çalışmalarını sürdürüyor. Tanıtılan bazı özellikleri şirket geri çekme kararı almıştı ancak bunların Sonbahar sonu gibi sunulması planlanıyor.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir